D Plus Anatolia

“Yeni Nesil Bilişim Ajansı”

En Çok Aranan Konular

İletişim Bilgilerimiz +90 216 361 35 00 info@dplusanatolia.com
Back to top

İçerik Pazarlama

İçerik pazarlama; markanız için belirlenen hedef kitlenin ilgilendiği konulara yönelik etkileyici, faydalı ve sürekli olarak hazırlanan ve bir değeri benimseyen içeriklerle hayata geçen pazarlama yaklaşımıdır. Burada kitleyi etkileyecek olan şey, satış odağında bir iletişim kurmak yerine, eğitsel bilgi sağlamaktır. Sağlanan içerik ile müşteriyi markanızın iletişim çemberinde tutmak ve doğal bir süreçte müşteriyi hizmetlerinizden yararlanmaya yönlendirmek temel amaçlardan biridir.

Etkileşim Yaratan İçerik

Nitelikli hazırlanmış içerik pazarlaması örnekleri ile potansiyel müşterileri ödeme yapan müşterilere dönüştürebilirsiniz. Geleneksel pazarlama yöntemleri satış yapmayı hedeflerken, dijital pazarlama alanında etkili bir yol olan içerik pazarlama, müşterilerinize fayda sağlayan düzenli içerikler üretmeyi, bu şekilde müşterinin markanızla ile bağ kurmasını sağlayarak, markanıza doğal yoldan müşteri kazandırmayı hedefler. İçerik pazarlaması stratejisi ne kadar iyi oluşturulmuşsa sadık müşteriler kazanarak daha çok etkileşimle nitelikli bir yol izleyebilirsiniz.

Çalışma Süreci

Araştırma
Araştırma Yapmak
İçerik planı hazırlarken markanızın ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak planını oluşturmak için, yapılmış iyi bir analiz oldukça önemlidir. Biz de sektörde bulunduğunuz konumu, hedef kitlenizi ve rakiplerinizi inceliyor, rapor oluşturuyor ve bu rapor doğrultusunda sizi onlardan ayıracak içerikler hazırlıyoruz.
Strateji
Strateji Belirlemek
Stratejimizi belirlemeye hedef kitle seçerek başlıyoruz. Üreteceğimiz içeriği belirlemeden önce kim için içerik hazırladığımızı belirlememiz gerekiyor. İçerik planımızı buna göre oluşturmaya başlıyor, kitlenin ihtiyacına göre en iyi etkileşim yaratacak içerikleri hazırlıyoruz. İçerikleri belirlediğimiz bir takvim doğrultusunda yayınlıyor müşteriye sunuyor ve yayınlıyoruz.
Üretim
Üretim Gerçekleştirmek
Görsel ve yazılı içerikleri en ilgi çekici şekilde bir araya getirerek hedef kitlenize fayda sağlayacak şekilde hazırlıyoruz. Bu şekilde sadık bir kitleye kavuşmanıza yardımcı oluyoruz.
Tanıtım
Tanıtım Yapmak
İçeriğiniz hazır olduktan sonra, belirlenen iletişim kanallarında paylaşımları gerçekleştiriyoruz.
İçerik Pazarlama Materyalleri

Bloglar ve Makaleler

Etkileşimli bloglar, web sitenizi düzenli olarak yeni içeriklerle güncellerken, ziyaretçilerinizle daha yakın ve daha kişisel bir ilişki kurmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda arama sonuçlarında öne çıkmanızı kolaylaştırır ve satın alma kararlarını olumlu yönde etkiler. ..üncü taraf web siteleri aracılığıyla dağıtılan makaleler sitenizin popülaritesini artırarak erişiminizi genişletir. Hazırlayacağınız blog içeriklerinde anahtar kelime analizi yapmak ve arama motoru sonuçlarını güçlendirmek bu başlık için vazgeçilmezdir.

Sosyal Medya İçeriği

Sosyal medya markalara sınırsız bir erişim ve etkileşim imkanı sunmaktadır. Bu nedenle doğru bir strateji ile içerik paylaşmak, büyük önem taşır.

E-Bültenler

Basın bültenleri, herhangi bir pazarlama kampanyası içinde hala önemli bir unsurdur. Ekibimiz, haberinizin mümkün olan en geniş kitleye ulaşmasını sağlamak için, birçok haberi doğrudan ilgili pazar sektörlerine ulaştırarak gönderim yapabilir.

Neden Dijital Pazarlama Ajansı ?

Image
Image
Image

Sağlam Temeller İle Güçlü Bir Marka

Dijital pazarlama bir marka veya ürünün, dijital ortamdaki kanallar kullanılarak internet üzerinde pazarlamasının yapılmasıdır. Dijital pazarlama ajansı, milyonlarca insana saniyeler içerisinde ulaşabileceğiniz ve bu insanları istediğiniz özelliklere göre filtreleyerek daha kesin sonuç alabileceğiniz bir pazarlama ortamı oluşturmada size destek olmaktadır.

Profesyonel Ekipten Yaratıcı Süreçler

Yazılım Geliştirme uzmanlık gerektiren bir alan olduğundan, profesyonel bir ekiple çalışarak kesin sonuçlara ulaşmak en kârlı seçim olacaktır. Bugüne kadar birçok marka ile çalışarak, geleneksel ve dijital pazarlama stratejilerine katkı sağlayan başarılı işlere imza attık. D Plus Anatolia olarak yıllara dayanan birikimimiz ve deneyimli ekibimizle, en verimli sonuca varmak için çalışıyoruz.

error: İçerikler Korunmaktadır