D Plus Anatolia

“Yeni Nesil Bilişim Ajansı”

En Çok Aranan Konular

İletişim Bilgilerimiz +90 216 361 35 00 info@dplusanatolia.com
Back to top

Influencer Marketing

Bir ürün veya hizmet hakkında edindiğimiz düşüncenin oluşmasında reklamlardan daha çok güvendiğimiz faktör kullanıcıların deneyimidir. Reklamlar, ürün veya markanın eksik özelliklerinden bahsetmez. Bir ürün veya hizmetin iyi olup olmadığını öğrenebileceğimiz en güvenilir yol, tanıdığımız, güvendiğimiz kullanıcıların deneyimleridir. Bu kişiler deneyimlerinden memnun kaldıysa, bizim bu hizmeti tercih etmemiz de o kadar muhtemeldir. Bu fikirden yola çıkılarak yapılan Influencer Marketing, pazarlama stratejileri arasında yerini almıştır.

Influencer Kimdir ?

Influencer, Twitter, Youtube, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya kanallarında tanınan, yüksek takipçisi olan kişilerdir. Bu kişilerin kendi sosyal medya hesapları üzerinden bir ürün veya hizmet hakkında tanıtım yapmasına, Influencer marketing denir. Influencer’ların kitlesi üzerinde büyük bir etkisi vardır. Takipçileri bu tanınmış kişiye güvenen ve sadık kişilerden oluşur. Tanınmış kişinin bir ürün hakkında deneyimleri, düşünceleri, kitlesi üzerinde etkili ve güvenilir bir referans oluşturarak bu kullanıcıları gelir getiren müşterilere dönüştürür.

Etkili Bir Yöntem Olarak Influncer Pazarlama

Bir ürün veya hizmet hakkında edindiğimiz düşüncenin oluşmasında reklamlar kadar kanaat önderlerinin de etkisi büyüktür. Günümüz tüketicileri satın alma yapmadan önce birçok mecrayı ve kullanıcıların fikirlerini ve yorumlarını araştırmaya başladı. Bu durum markaları, potansiyel müşterilerinin bulunduğu bu kanallarda yer alarak satış kararlarını etkilemeye yönlendiriyor. Markaların bu doğrultuda kanaat önderleri ile ortak pazarlama çalışmaları yapması ve kampanyalar üretmesi, hedef kitlenin dikkatini çekmenin yanı sıra markanız hakkında da olumlu izlenimlerin artmasını sağlıyor.

Çalışma Sürecimiz

Influencer marketing sürecinde en etkili influencer’ı seçmek için birçok influencerı inceleyip analiz ediyor ve size en çok katkı sağlayacak influencer’lar ile işe başlıyoruz. Influencer sayesinde üretilen orijinal içerikler ile influencer kitlesine sizi tanıtıyor ve bu kitle tarafından bilinirliğinizi artırıyoruz. Ayrıca çeşitli dijital pazarlama kampanyaları sayesinde markanızla olan etkileşimi artırıyor, filtreden geçmemiş yorumlarla doğal bir şekilde yayılan bir pazarlama stratejisi sunuyoruz. İş birliği yapılan kanaat önderinin kitlelerine ulaşma avantajı da görünür olmamızda büyük rol oynuyor.

Neden Dijital Pazarlama Ajansı ?

Image
Image
Image

Sağlam Temeller İle Güçlü Bir Marka

Dijital pazarlama bir marka veya ürünün, dijital ortamdaki kanallar kullanılarak internet üzerinde pazarlamasının yapılmasıdır. Dijital pazarlama ajansı, milyonlarca insana saniyeler içerisinde ulaşabileceğiniz ve bu insanları istediğiniz özelliklere göre filtreleyerek daha kesin sonuç alabileceğiniz bir pazarlama ortamı oluşturmada size destek olmaktadır.

Profesyonel Ekipten Yaratıcı Süreçler

Yazılım Geliştirme uzmanlık gerektiren bir alan olduğundan, profesyonel bir ekiple çalışarak kesin sonuçlara ulaşmak en kârlı seçim olacaktır. Bugüne kadar birçok marka ile çalışarak, geleneksel ve dijital pazarlama stratejilerine katkı sağlayan başarılı işlere imza attık. D Plus Anatolia olarak yıllara dayanan birikimimiz ve deneyimli ekibimizle, en verimli sonuca varmak için çalışıyoruz.

error: İçerikler Korunmaktadır